NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Hasta yetkilendirme

Gelişmiş hasta bakım hizmetleri

NephroCare’de, hastalıklarıyla ilgili kritik konularda hastalarımızı motive etmek, hasta bakımı felsefemizin önemli bir unsurudur. Kendilerine daha iyi bakmalarına teşvik ederek, klinik sonuçlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmeye katkıda bulunabiliriz.

Tüm bunların temelinde, kendini adamış hasta odaklı hemşirelik hizmetleri yer alır ve hastalara her gün nasıl hissettiklerini sorarak, onlara önerilerde bulunarak ve destek vererek onların yanında olduğumuzu hissetmelerini sağlıyoruz.

Hastalarımıza daha fazla bilgi sağlayan uluslararası bir hasta eğitim programı geliştirilmiştir. Bu program şu başlıklardan oluşur:

  • Tedaviye başlama
  • Fistül Bakımı
  • Beslenme
  • Diyabet

Hasta Karşılama Paketi

NephroCare diyaliz merkezimize ilk defa gelen bir hastaya anlatacağımız birçok konu vardır.

  • Hastalara, NephroCare’de emin ellerde olduklarının ve onlara daha ilk günden itibaren iyi bakacağımız garantisini veririz.
  • Hastanın yaşayabileceği her türlü kaygıyı azaltmak için bir diyaliz seansı sırasında tam olarak neler olduğunu anlatırız.
  • Hastalara, personelimiz ve merkezimiz konusunda bilmeleri gerekenler hakkında bilgilendirme yaparız.

Hasta Karşılama Paketimiz, yeni hastaların diyalizle yaşam konusunda sahip olabileceği tüm sorulara veya kaygılara cevap vermeye yardımcı olur.

Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bkz. Tedaviye başlama

Odak Noktası: Fistül Bakımı

Diyaliz hastaları için hayatta kalma ve yaşam kalitesindeki önemli bir etken, diyalize erişimleri, yani yaşamla olan bağlantılarıdır.

Amacımız, mümkün olduğu sürece, diyaliz hastaları için en iyi erişim seçeneği olan fistülü kullanan hasta oranını artırmaktır. Ancak fistül, bakım ekibi tarafından merkezlerimizde veya hasta tarafından günlük yaşamlarında uygulanacak iyi ve sürekli bakım da gerektirir. Hastalarımızı, kendi bakımlarında etkin bir rol üstlenmeye teşvik ederiz!

Bu nedenle, hastalarımız için, fistüllerinin ömrünü uzatmak ve fistüllerine nasıl bakım yapılacağını kolay bir yolla açıklamak için bir fistül bakımı eğitim videosu ve broşürü hazırladık.

Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bkz. Fistül bakımı.

Hemodiyaliz hastaları için beslenme önerisi: Doğru Beslenme

Kliniklerimizde bir amacımız da, hastaların, diyetlerinin sağlık durumlarını nasıl etkilediğini ve yeme-içme alışkanlıklarını uyarlamanın, neden yemeklerinden daha fazla keyif alamayacakları anlamına gelmediğini anlamalarını sağlamaktır.

Beş Doğru Beslenme Alışkanlığı olarak adlandırdığımız beş önemli beslenme önerisiyle, renal diyetin uzun bir kısıtlamalar ve sınırlamalar listesi değil, yalnızca büyük fark yaratabilecek bir avuç önerinin izlenmesi olduğunu göstermek istiyoruz. Doğru Beslenme Paketimiz, hastalarımızın bu alışkanlıkları kolayca anlayıp ezberlemelerine yardımcı olur.

Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bkz. Doğru Beslenme

Diyabet hastaları için beslenme önerileri: Doğru Beslenme ve Diyabet

Diyabet, böbrek yetmezliğinin başta gelen nedenidir; aslında tüm diyaliz hastalarının neredeyse beşte biri, diyabetle ilişkili böbrek hastalığının sonucu olarak diyalize ihtiyaç duyar. Bu hastalar zaten çoğunlukla özel bir diyet planına sahiptir ve tükettikleri karbonhidratlara bağlı olarak insülin enjeksiyonlarını nasıl kullanacaklarını bilirler.

Aslında, diyabet hastalarına yönelik olan diyet, yüksek miktarda sodyum, sıvılar , potasyum ve fosfor içeren gıdalarla ilgili kısıtlamalarla birlikte, temelde diyaliz hastalarına yönelik önerilere uyar. Bundan dolayı, beş doğru beslenme alışkanlığı geçerlidir ancak diyabet hastaları için, izlemeleri gereken bazı çok önemli farklılıklar vardır.

Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bkz. Diyabet ve Doğru Beslenme

NephroCare Yaşam Işığı hasta dergisi

Eğitimler sayesinde, hastalar klinik durumlarını daha iyi anlar, tedavileriyle ilgili sorumluluk üstlenir ve kendi davranışlarının sağlık durumlarını nasıl etkilediğini bilirler.

NephroCare yılda iki kez, hastaların, ailelerinin ya da yakın arkadaşlarının ilgisini çekecek çok çeşitli konularda ilginç ve bilgilendirici makaleler sunan, “NephroCare Yaşam Işığı" adlı hasta dergisini yayınlar. Dergide, aydınlatıcı hasta ve çalışan öykülerinin yanı sıra, diyalizle yaşamayla ilgili önemli bilgiler yer alır.