NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Çevresel sorumluluk

Çevre programı

Hemodiyaliz tedavisi, seans başına 300-600 litre su kullanan, 0,8 – 1,4 kg tıbbi atık üreten ve 7 – 19 kWh elektrik tüketen yoğun kaynak kullanımı gerektiren bir tedavidir.

Tedavi şekli olarak diyalizin başarısı, artan çevresel ve ekonomik etkiye sahiptir. Hasta sayısındaki çarpıcı büyümeye, diyalizin çevresel yükünü daha da artıran çok sayıda tıbbi ve teknolojik gelişmeler eşlik etmiştir.

Fresenius Medical Care, European Dialysis and Transplant Nurses Association/European Renal Care Association ile birlikte “Go Green in Dialysis” (Çevre Dostu Diyaliz) girişimini başlatmıştır. Bu girişim, uzman nefroloji hemşireleri, diyaliz teknisyenleri, kalite ve çevre yönetimi uzmanlarını bir araya getirmektedir.

"Go Green in Dialysis" girişimi, diyaliz için standart bir çevresel kılavuzlar serisi geliştirmiştir. Projenin amacı, diyaliz merkezi personeli arasında çevresel konulara yönelik farkındalığı artırmaktır. Kılavuzlar, çevre yönetimin genel zorluklarını açıklamakta ve atık, su ve enerji tüketimi konularını ele almaktadır.

Fresenius Medical Care yönetimi, 2007 yılında ilk Çevre Programı başlatmıştır. Amacı, hizmetlerimizin bu önemli yönünü daha fazla vurgulamaktır. Sonuç olarak, NephroCare diyaliz merkezlerimizdeki çevresel yükü daha da düşürmek için, seans başı su, elektrik ve tıbbi atık hedefleri tanımlanmıştır.

Çevre dostu ürünler

Fresenius Medical Care, ürünlerini ve süreçlerini daha çevre dostu duruma getirmek için yıllardan beri çalışmaktadır. Sonuçlar arasında, geri dönüştürülebilir Biofine film gibi malzemelerin ve ürünlerin geliştirilmesi veya kaynak verimliliğini artırmak için üretim süreçlerinin sürekli iyileştirilmesi yer almaktadır.