NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Sosyal sorumluluk

Böbrek nakilleri – uygunluk önemlidir

Böbrek nakli, son dönem böbrek yetmezliği olan çoğu kişinin tercih ettiği tedavi seçeneğidir. Ancak, böbrek naklinden önce hastalar diyalizde ne kadar uzun süre kalırsa, hastanın yaşam süresinin azaldığını ve nakledilen böbreğin rejeksiyon riskinin o kadar arttığının hepimiz farkındayız.

Bu yüzden, son dönem böbrek yetmezliği olan hastalarımıza yalnızca en iyi diyaliz tedavisini sunmamızın değil, aynı zamanda nakle uygunluklarını en üst düzeye çıkarmamızın da gerektiğini düşünüyoruz. Bunu, mümkün olan en iyi klinik sonuçları elde edebilmek için, en iyi uygulama kılavuzlarını kullanarak yapıyoruz.

Böbrek nakliyle ilgilenen ve bunun için uygun olan tüm hastalarımız nakil listesinde yer almaktadır.

Polonya’da “İkinci yaşam” kampanyası

Fresenius Medical Care Polonya, nakil için sosyal bilinci artırmaya yönelik lise öğrencilerini hedefleyen, “İkinci Yaşam” adı altında bir kampanya başlattı. Kampanya, öğrencilere, hem yaşıtlarına hem de yerel topluluklarına organ nakli konusunu açıklamada okul düzeyi etkinlikler geliştirmelerinde temel alacakları politika ve eğitim malzemesi setleri sağlamaktadır. Şu ana kadar, kampanyanın üç ayağına yaklaşık 200 okul katılmıştır. Öğrenciler 150.000’den fazla bağışçı formu dağıtmıştır. 2007 yılında, Polonya transplantasyon derneği, nakil sayısında ciddi bir düşüş olduğunu belirtmiştir. Son birkaç yıldır nakil sayısı giderek artmaktadır. “İkinci yaşam” kampanyasının bu değişimde kesinlikle etkisi olmuştur.

İngiltere’de sponsorlu yürüyüş

İngiltere’deki Fresenius Medical Care genel merkezi çalışanları, Nottinghamshire’daki Teversal Yolu’nda, ne yazık ki yağışlı bir hafta sonuna denk gelen sponsorlu bir yürüyüş düzenledi. Personel, aileleri ve arkadaşlarıyla katıldığı yürüyüşü tamamlamak için dondurucu yağmur, karla karışık yağmur ve karla mücadele etmek zorunda kaldı. Böbrek yetmezliği konusunu daha iyi anlama teması altında organize edilen bu deneyim, hastalar, personel, aileler ve arkadaşların hepsi tarafından son derece takdir gördü. Bununla birlikte tamamen güzel bir amaca hizmet etti; toplamda, bu etkinlik ve ülkedeki diğer klinikler ve ofislerde organize edilen diğer etkinlikler £5000’i aştı. İngiltere’de son dönem böbrek yetmezliği tedavisi görev tahmini 50.000 kişiye yardım etmek için çok gerekli fonlara katkıda bulunmakla birlikte, Fresenius Medical Care, toplumu böbrek sağlığı konusunda bilgilendirmek ve risklerine dikkat çekmek için Kidney Research UK’a yardım etmeyi planlamaktadır.

Macaristan’da Ulusal Böbrek Programı

Ulusal Böbrek Programı, Macar Nefroloji Derneği, Macar Nakil Derneği ve sivil toplum kuruluşlarının ortak çalışmasıyla 2011 yılının ilkbaharında başlatıldı. Ulusal Böbrek Programının amacı, böbrek hastalığının ve komplikasyonlarının sıklığını ve seviyesini, topluma sağlıklı bir yaşam tarzının önemini açıklayan bilgiler yoluyla azaltmaktır. Risk gruplarına bilgi sağlamak ilk önceliktedir.

Nakil programlarına katılan hasta oranını artırmak için, uzmanlar ve başarılı nakil geçiren kişilerin yardımlarıyla diyaliz merkezleri ziyaret edilmektedir. Bu programla, böbrek nakli için uygun olabilecek ama psikolojik ya da diğer nedenlerden dolayı nakli reddeden hastalara bilgi sağlanmaktadır.