NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Mükemmel Tedaviler

Başlıca sunduğumuz tedaviler

Hemodiyaliz, en yaygın renal replasman tedavisidir. Fresenius Medical Care merkezlerimizde, üç farklı tedavi seçeneği uygulanabilir:

Standart hemodiyaliz (HD)

Standart hemodiyalizde, kanınızdan atık ürünleri uzaklaştırmak için difüzyon ilkesi kullanılır.

Difüzyon, daha yüksek yoğunluklu bir çözeltideki (kan) maddelerin yarı geçirgen bir zar vasıtasıyla daha düşük yoğunluklu bir çözeltiye (diyalizat) geçişidir. Yalnızca zardaki gözeneklerin boyutlarından küçük moleküller kandan diyalizat bölmesine geçebilir.

Kandaki atık ürünler ve elektrolitler, zardan diyalizata geçerek vücuttan atılır.

Hemodiyafiltrasyon (HDF)

Hemodiyafiltrasyonda, aşırı sıvıyı ve atık ürünleri vücudunuzdan atmak için difüzyona ek olarak konveksiyon ilkesi de kullanılır.

Hemodiyafiltrasyon sırasında, diyaliz makinesi vücudunuzdan standart hemodiyalizden daha fazla su uzaklaştırabilir ama bu su kaybı, bir elektrolit çözeltisi (replasman sıvısı) yardımıyla aynı ya da daha az oranda tedavi sırasında yerine konur.

HDF tedavisinden tam anlamıyla yararlanmak için, replasman sıvısı miktarı en üst düzeye çıkarılmalıdır. Bu, HighVolumeHDF® adını verdiğimiz yeni bir tedavi yaklaşımını gerektirir. Türkiye’de bu tedavi şu an yalnızca Fresenius Medical Care kliniklerinde uygulanmaktadır

HighVolumeHDF® - Yaşamdan keyif almanıza yardımcı olur

Diyalizle ilişkili kardiyovasküler risk faktörleri üzerinde çok sayıda olumlu etkiye sahip HighVolumeHDF®, normal böbreğin fizyolojik işlevine en çok yaklaşan en etkili diyaliz tedavisi modeli olarak kabul edilmektedir.1

HighVolumeHDF®teknolojisinin, daha büyük molekülleri daha etkili biçimde uzaklaştırdığı kabul edilmektedir. Aynı zamanda daha kolay tolere edilebilir ve rahat bir tedavi modelidir. Bu özel tedavi biçimi, Fresenius Medical Care‘in gelişmiş ve yenilikçi ürünleriyle mümkündür.

HighVolumeHDF®’nin yararları:

  • Diyaliz sırasında daha az tansiyon düşme riski2
  • Daha az kan3 ve Fosfat bağlayıcı ilaç kullanımı4
  • Başarılı anemi kontrolünden dolayı daha az yorgunluk, baş ağrısı, bulantı, zayıflık5
  • Hastanede daha az gün geçirme2
  • Vücutta daha az inflamasyon4

Fresenius Medical Care, günümüzde diyalizin değişen gereksinimlerini karşılamak için sürekli gelişime ve ilerlemeye odaklanmıştır.

Bunun için, merkezlerimizde HighVolumeHDF® tedavisi sunabilmek için sürekli çaba göstermekteyiz.

Referanslar

1Krick G., Ronco C . (eds): On-Line Hemodiafiltration: The Journey and the Vision. Contrib Nephrol. Basel, Karger, 2011, vol 175, pp 93-109.

2Maduell F. et al., J Am Soc Nephrol (2013); 24: 487-497.

3Ok E., et al., Nephrol Dial Transplant (2013); 28: 192-202.

4Pedrini, L. et al., Nephrol Dial Transplant (2011); 26: 2617-2624.

5Bonforte G. et al., Blood Purif (2002); 20: 357–363.