NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Böbrek ve Böbrek Hastalığı

Böbrek hastası olduğunuzda, böbrekleriniz yavaş yavaş çalışmayı durdurur ve sağlıklı olmanızı sağlayan önemli işlevleri daha fazla gerçekleştiremezler. Böbrek hastalığı geri döndürülemez ancak böbrek işlevi kaybı yeterince erken teşhis edilirse önleyici tedbirler böbrek hastalığının seyrini yavaşlatabilir – hatta bazı vakalarda renal replasman tedavisine ihtiyaç bile kalmayabilir. Böbrek hastalığıyla yaşamak yönetilebilir bir durumdur. Sizi desteklemek için yanınızdayız ama hasta olarak sizin de önemli bir rolünüz olduğunu unutmayın. Etkin iş birliğinizin önemi, böbrek rahatsızlığı olmayan diğer hastalara kıyasla çok daha fazladır.

Bu kısımda, böbrekler, böbrek hastalığı aşamaları, tedavi seçenekleri ve olası eş zamanlı rahatsızlıklar konusunda bilgiler bulacaksınız.