Hasta Deneyimleri

Yaşanan hikayelerden ilham alın

Bugün, dünyanın her yerinde yüz binlerce insan kronik böbrek hastalığıyla yaşıyor. Ve hepsinin anlatacak özel bir hikâyesi var. Özellikle ilham veren hikâyeleri olan bazı hastalarımızdan bu hikâyelerini bizlerle paylaşmalarını istedik. Bu hastalar içinde hemodiyaliz ve evde tedavi görenlerin yanı sıra böbrek nakli geçiren hastalar da yer alıyor. Ortak yanlarıysa hepsinin zorlukların üstesinden gelip kötü günleri geride bırakarak dolu, faal bir yaşam sürüyor olması.

NephroCare'de Diyaliz

Hastalarımızın diyalize girmek zorunda kalacaklarını ilk öğrendiklerinde hissettikleri ve NephroCare'de tedavi edilmeyi nasıl deneyimledikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hobiler

Kronik böbrek hastalığı ve diyalize ihtiyaç duyulması birçok değişikliği beraberinde getirir. Hastalarımız, bu değişikliklerle nasıl başa çıktıklarını ve günlük yaşam kalitelerini nasıl artırıp sürdürdüklerini anlatan hikayelerini paylaşırlar.

Seyahat

Haftada üç kez diyalize girmek yurt dışı seyahatlerinin ve tatillerin sonu geldiği anlamına gelmez. Yeni yerleri ziyaret ederek veya sadece güneşte dinlenerek aktif bir hayatın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz! Bu bölümde, deneyimlerini bizimle paylaşan ve NephroCare'in desteğiyle tatillerinin tadını nasıl çıkardıklarını anlatan hastalarımızdan, bazı tatil hikayelerini bir araya getirdik.

Çalışma hayatı

Diyalizi ve çalışmayı dengelemek kolay değildir. Ne var ki, kişinin yeteneklerini ve niteliklerini kanıtlayabilmesi ve başarılı bir kariyer sürdürebilmesi, kronik böbrek hastalığı olan birçok hasta için çok pozitif bir yaşam kalitesi sağlar. Ek olarak, çeşitlenmiş bir günlük rutin, finansal bağımsızlık, meslektaşlar ve iş ortakları ile temaslar, hoş bir dikkat dağınıklığını temsil eder.

Organ Nakli

Böbrek bağışı alınması, organ nakli beklemeye karar veren hastalar açısından heyecan verici bir durumdur. Bir naklin fiilen gerçekleşmesi için çok sayıda faktörün bir araya gelmesi gerektiği için beklemek bazen epey yorucu olabilir. Tüm zorluklara rağmen, bazı hastalar yeni bir böbreğe kavuşarak düzenli diyaliz tedavisi almadan yaşamlarını sürdürebilmektedir. İşte onların dikkat çekici hikayelerinden birkaçı.

İlgili Konular

NC For Me Nephrocare'in hasta dergisidir.

Bir diyaliz hastası olarak bakımınız için size önemli bir rol düşmektedir. Bu bölümde bazı yardım ve tavsiyeler bulacaksınız.