PD hastaları

PD hastaları için seyahat

Periton diyalizi (PD) tedavisi alıyor olmak, seyahat etmekten vazgeçmeniz anlamına gelmez. Seyahat etmek artık sizin için de çok kolay. Güvenilir ekibimiz, siz dünya üzerinde yeni yerleri keşfederken periton diyalizi tedavinize devam etmenize yardımcı olur. Önceden hazırlık yapılırsa pek çok yere ulaşılabilir.

En önemli ilk adım, seyahatinizi planlamadan önce PD hemşirenize danışmaktır: Seyahati organize etmenize yardımcı olacak, olasılıklar ve gidilecek yerler konusunda önerilerde bulunacak, şirketin, seyahat etmek istediğiniz ülkeye gerek duyduğunuz sıvıları gönderip gönderemeyeceğini kontrol edecektir.

Nereye seyahat etmek isterseniz isteyin, önceden plan yapmak önemlidir. Diyaliz hastası olarak, seyahat eden diğer insanlardan biraz daha fazla planlama yapmanız gerekebilir ama yardımımız sayesinde bu yalnızca birkaç adımdır ve diyaliz tedaviniz konusunda endişe etmeden seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gerekli malzemelerin ve PD solüsyonlarının tatilinizi geçireceğiniz yere zamanında ulaşması için, düzenlemeler Fresenius Medical Care ile önceden iyi biçimde yapılmalıdır.

Bazı ülkeler getirilen PD solüsyonları konusunda kısıtlamalar uygular ve özel gümrük izni ve belgeler talep ederler. Bunların tümü Fresenius Medical Care ekibiniz tarafından yapılacaktır.

APD cycler cihazını yanınıza alırsanız, bir uzatma kablosu ve ek bir drenaj hortumu almayı da unutmayın. En yakın elektrik prizi veya drenaj yataktan biraz uzak olabilir.

Gidelim!

  • Fresenius Medical Care ekibinizle görüşüp uygun bir yer seçin.
  • Erken rezervasyon yaptırın.
  • Fresenius Medical Care ile PD solüsyonlarının, bağlantı setlerinin ve aksesuarların teslimatını ayarlayın; gereken özel belgeler konusunda sizi bilgilendireceklerdir.
  • Yeterli malzemeye ve ilaca sahip olduğunuzdan emin olun, gecikmeler olması olasılığına karşı emniyet payı bırakın.
  • Seyahat ettiğiniz yere en yakın Fresenius Medical Care merkezinin, adresini ve telefon numarasını bulun. Fresenius Medical Care ekibi bu bilgileri elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Rahatlayın – emin ellerdesiniz!

Hasta öyküleri