NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Almanya

Almanya’nın en iyisi

Almanya Federal Cumhuriyeti, gelenekselle modernlik arasında bölünmüş açık görüşlü bir ülkedir. 82 milyon nüfusa sahip Almanya, Avrupa Birliği’ndeki en yüksek nüfuslu ülkedir. Geniş bir eğlence ve dinlence aktiviteleri yelpazesi sunar ve sayısız mutfak lezzetlerine ev sahipliği yapar. Almanya’nın önemli noktalarına yaptığımız tura katılın ve bu büyüleyici ülke için hazır olun. NephroCare desteğiyle Avrupa’nın kalbini keşfedin. Gidelim!

Ünlü Berlin – bir gezintiye değer

Başkent Berlin, görülecek sayısız turistik yeri ile her zaman görülmeye değerdir. Kurfürstendamm boyunca yürüyün, dünyaca ünlü müzeleri ziyaret edin veya Spree nehrinde botla şehri keşfedin. Berlin’de kaçırılmaması gereken birkaç önemli nokta Brandenburg Kapısı ve Alexanderplatz’dır. Şehrin doğu ve batı yakalarının arasındaki ana yol üzerinde bulunan Alexanderplatz, şehrin en renkli bölgelerinden biri ve önemli bir ulaşım merkezidir. Şehir Batı Berlin ve Doğu Berlin olarak bölündüğünde, Alexanderplatz, Almanya Demokratik Cumhuriyeti’nin en önemli şehir meydanıydı.

İpucu: Meşhur Alexanderplatz, Berlin WeiBensee diyaliz merkezine tramvay ile sadece 20 dakikadır.

Berlin’i 360° görmek ister misiniz? O zaman Almanya’nın en yüksek binası olan ikonik televizyon kulesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Panorama seviyesinde, en güzel şehir manzarasının keyfini çıkaracaksınız. İçindeki restoran, saatte iki kez tam tur dönerek, müşterilerine eski ve yeni başkentin çarpıcı bir görüntüsünü ve muhteşem manzaralarını sunar.

Münih ‘Merhaba’ diyor

Münih, onu çevreleyen çarpıcı doğası ve Bavyera yaşam tarzıyla büyükşehir hayatını bir araya getirir. Yoğun şehir merkezinin sunacağı pek çok görülmesi gereken yerden yalnızca biri olmasına karşın, şehrin en ünlü simgesi şüphesiz Frauenkirche’dir (Kadınlar Kilisesi). Görülmeye değer diğer yerler, merkezdeki Marienplatz’da bulunan etkileyici neo-gotik Neues Rathaus (Yeni Belediye Binası), Viktualienmarkt olarak bilinen canlı, renkli pazar yeri, muhteşem Nymphenburg Kalesi ve bahçeleri, şehrin kuzey köşesindeki Allianz stadyumu ve çok sayıdaki kaliteli müzelerdir.

Yaz mevsiminde, Olimpiyat Merkezi, İngiliz Bahçesi ve bölgedeki pek çok doğal göl, ziyaretçiler kadar yerel halkı da dinlenmek için vakit ayırmaya davet eder. Münih ve çevresi boyunca yayılmış bira bahçeleri, açık havada dinlenirken Bavyera geleneğinin keyfini çıkarmak için mükemmel yerlerdir.

Oktoberfest – Münih geleneği

Münih’e seyahat ediyorsanız, Münih kültürünün önemli bir parçasını kaçırmayın: Oktoberfest. 20 Eylül 2014 tarihinde, Theresienwiese’de 181. Oktoberfest yapıldı. Şamatalı ve renkli festival her yaş için bir şeyler sunar. Çocuklar çeşitli eğlencelerin keyfini çıkarırken, bretzel ve bira muhtemelen en ünlü yeme-içme olayıdır. Festival boyunca, geleneksel elbise geri döner ve çoğu kadın dirndl ve erkek de lederhosen giyer. Münih’te her yere kolay ulaşabilirsiniz. NephroCare diyaliz merkezinden şehir merkezine, şehrin banliyö tren ağı olan S-Bahn ile anında ulaşırsınız. Havaalanına ulaşım yine S-Bahn ile kolaydır. Münih’i ziyaret edin ve bu kozmopolit şehrin göze çarpan samimi tarafını keşfedin.

Hamburg – gelenek modernlikle buluşuyor

İster geleneksel limanı görmek, ister ilham verici bir müzeyi ziyaret etmek, isterseniz de yalnızca otantik kültürün keyfini çıkarmak isteyin, Hamburg görülmesi gereken bir yerdir. Hamburg’un balık pazarı mutlaka görülmelidir. Açıldığı 1703 yılından bu yana, her Pazar sabahı saat 5.00 – 9.30 arasında geleneksel pazarda telaş başlar.

Speicherstadt ya da depo bölgesi, Hamburg’un simgesidir ve şehrin görülmesi gereken en önemli yerlerinden biridir. Depolar, meşe kütükleri üzerine kurulmuştur ve bu alan, sular yükseldiği zaman (gel-git nedeniyle) gemilerin yüzdüğü kanallarla doludur.

Gezinti zamanı

Jungfernstieg istasyonu bir gezintiye çıkmak ve Inner Alster Gölü’nün keyfini çıkarmak için uygun bir yerdir. Alışveriş tutkunları, yakındaki ana caddelerde evlerinde gibi hissedecekken, gece yaşamını ve yenilikleri sevenler Hamburg’un Reeperbahn bölgesine gitmelidir. St. Pauli bölgesi, barlar, publar ve drag queen gösterileriyle kaynar ama çevrenin neler sunduğunu gerçekten kendiniz görmelisiniz. Hamburg-Barmbek’teki NephroCare diyaliz merkezi, huzurlu Hamburg şehir parkının yakınında merkezi bir konumdadır. Merkeze gitmek kolaydır ve S-Bahn aracılığıyla Hamburg’un Merkez İstasyonu’na doğrudan bağlanan havaalanından kısa bir yolculukla ulaşılır.

Almanya’da tatil – NephroCare ile mümkündür

Almanya'da, 19 yerde, 10.000’den fazla hastaya ayakta tedavi hizmeti veren 39 tane NephroCare tıp merkezi vardır. Tüm merkezler nefroloji ve diyaliz üzerine odaklanır. Almanya’da bir süre kalmayı mı planlıyorsunuz? O zaman diyaliz merkezi ağımızdan yararlanın. Ne zaman ve nerede ihtiyacınız olursa yanınızdayız! Tatiliniz için bir diyaliz merkezinde yer ayırtmak için, bir merkezi aramanız, e-postayla bize ulaşmanız veya sağlık ekibinizden yardım istemeniz yeterlidir. İşinde uzman personelimiz, bölgedeki konaklamanız sırasında bakım ve uzmanlıklarını sunmaktan memnun olacaktır. Günlük yaşamı arkanızda bırakın ve heyecan verici yeni çevreleri keşfetmeye zaman harcayın. NephroCare desteği ve bakımıyla tatilinizin tadını çıkarın. Sizinle tanışmayı dört gözle bekliyoruz!

 

İlgili Konular

Almanya'da diyaliz merkezleri

NephroCare diyaliz merkezlerinin çalışma saatleri ve tedavi seçenekleri...