NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

İspanya

İspanya – her zaman güneşin peşinde

İspanya güneşi, gün doğarken gökyüzünü kızıla boyarken, gün boyunca parlak sarı ışıldar ve akşam batarken ufukta yavaşça kaybolan kırmızı bir top görürsünüz.

İspanya aklınıza geldiğinde, güneşi hatırlarsınız. Aklına güneş gelen biri, deniz ve kumu da düşünecektir. İspanya’da bu üçünden de bol miktarda vardır. Kuzeyden güneye, doğudan batıya kadar büyük zıtlıklar zor görülür.

Kuzeyde, güzel Bilbao ya da San Sebastian kasabalarıyla birlikte büyüleyici, kayalık Atlantik kıyısını görebilirsiniz. Batıda, biraz içeride, St. James Yolu’nun sonunu belirleyen ünlü Santiago de Compostela hac merkezini görebilirsiniz. Güneydeyse, Endülüs’ün harika plajları bulunur. Bu bölge, Flamenko, beyaz köyleri ve şarabıyla, insanların İspanya fikrini somutlaştırır.

Yoksa Akdeniz’deki Ibiza ve Mallorca adaları mı? Don Kişot ve Sancho Panza’nın yel değirmenlerine meydan okuduğu, ülkenin kalbindeki La Mancha olabilir mi? İspanya oldukça çeşitli ve farklı yönleri olan bir ülkedir. Bunun en büyük nedeni çalkantılı geçmişidir. Ülke daima birçok farklı kültürün kaynayan kazanı olmuştur. Yüzyıllar boyunca, Doğu ve Batı’nın buluşma noktası görevini görmüştür. 700 yıldan uzun süre, Roma İmparatorluğu bu topraklarda hüküm sürmüş, uzun yıllar Mağribiler, Arabistan ve Kuzey Afrika’dan istilacılar İber Yarımadası’nın kaderini yazmıştır. Pek çok ilginç yapı hala bu çağın şahitliğini yapmaktadır.

Bunlardan en çok bilineni, güney İspanya’daki Granada’da 14. yüzyılın ortalarında inşa edilen dünyaca ünlü Fas sarayı ve kalesi olan Elhamra’dır. Cordoba’nın eski camisi olan ünlü Mezquita da, ışık ve gölge oyunları ve çok sayıdaki sütunlarıyla ziyaretçileri büyüler.

İspanya’da, ilkbahar ve sonbaharlar ılıman geçer. Güneş daha zayıftır ve pek çok yerde doğa taze ve renklidir. Şehirler, plajlar ve ana turistik yerler de çoğunlukla daha sessizdir. Yazın en sıcak zamanında sıcaklık 30 derecenin üstüne çıkabilir. İspanya’nın kıyıları, kültürü ve iklimiyle birlikte, çoğu insan, rahat yaşam tarzına da hayran kalır. Bunun nedeni, herkesin ruhunu aydınlatan güneş olabilir mi? Bunu anlamak için oraya gitmeniz gerekir.

Görülecek yerler konusunda ipuçları

Madrid

Madrid, İspanya’nın başkentidir ve üç milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Bir iş merkezidir, ayrıca hükümetin, İspanyol Parlamentosun ve İspanya Kraliyet Ailesinin evi olan kozmopolit bir şehirdir.

Sanat ve kültür, Madrid hayatının merkezidir. Şehirde, çok farklı alanlarda 73 müze vardır. En önemlileri, dünyanın en büyük sanat galerilerinden biri olan Prado Müzesi, erken dönem Hollandalı ustalardan en yenilikçi eğilimlere kadar uzanan 800’den fazla tablo, heykel ve duvar halıları bulunan Thyssen-Bornemisza Müzesi ve diğerleriyle birlikte Picasso, Joan Miró, Salvador Dalí ve Juan Gris’in çalışmalarıyla çağdaş İspanyol sanatına adanmış Reina Sofía Ulusal Sanat Merkezi’dir.

Madrid’in kusursuz parkları ve bahçeleri, şehirde yaşayanları ve ziyaretçileri, güneşin keyfini çıkarmaya, yürüyüş yapmaya, kürek çekmeye ya da sincapları beslemeye davet eder. Şehrin diğer ilgi çekici alanları, bir zamanlar İspanya Krallarının oyun alanı olan Retiro Park, Casa de Campo ve Juan Carlos I Parkı, Madrid’i Avrupa’nın en yeşil başkentlerinden biri yapar.

Madrid, konserler, sergiler, bale gösterileri, tiyatro yapımları ve son çıkan sinema filmleriyle kıvanç duyar. Zengin İspanyol mutfağının ve uluslararası mutfakların tadına varabilir veya barları ve tavernaları karşısında büyülenebilirsiniz. Alışveriş yapmak isteyenler, en geleneksel işletmelerde ve en iyi uluslararası markaları barındıran dünyaca ünlü mağazalarda alışverişin tadını çıkarabilirler.

Madrid’de bir diyaliz merkezi bulun.

Katalonya ve Barcelona

Katalonya, Avrupa’nın en eski geçmişlerinden birine, hiç uyumayan başkent Barcelona’ya, büyüleyici topraklara ve unutmamak gerekir ki Costa Brava’nın harika plajlarına sahiptir. Roma dönemine  ait kiliseler, modern sanat ve mimarinin usta isimleri Dali, Gaudi, Miro ve Picasso gibi çok çeşitli sanat hazinesi sizi bekler.

Barcelona, denizle dağlar arasında yer alır ve İspanya’daki en kozmopolit, modern ve yenilikçi şehir olma ününe sahiptir.  Dinamik açık bir Akdeniz şehridir. Dinlenmek, gezinmek ve benzersiz hayat tarzının keyfini çıkarmak için mükemmeldir.

Gotik mimari, ünlü Las Ramblas bulvarı, Gaudi’nin Güel Parc ve tamamlanmamış La Sagrada Katedrali, eski Raval bölgesi, tipik turistik alandan uzakta bazı harika yerel restoranları ve barları bulabileceğiniz, karışık koridor tarzı sokakları olan La Ribera ve La Barceloneta gibi görülecek çok yer vardır.

Barcelona’da gezinmek kolaydır. Tüm şehri yürüyerek gezebilirsiniz. Ayrıca, günlük bisiklet kiralama sistemleri vardır, metrosu çok iyidir ve kullanımı kolaydır.

Katalonya’da bir diyaliz merkezi bulun.

Terrassa diyaliz merkezimize daha yakından bakın.

Costa del Sol ve Málaga

Málaga bölgesi ve Costa del Sol, ziyaretçilerine harika manzaralar, lezzetli yemekler ve cana yakın insanlar sunar. Ziyaretçiler, zengin kültürel mirası, efsanevi plajları, sahil şehirlerini ve büyüleyici köylerini de keşfedebilir.

Costa del Sol, sahil şeridi boyunca, sessiz, gizli koylardan, popüler plaj kulüpleriyle uzayıp giden son moda kumsallara kadar yüzlerce plajıyla ünlüdür. Costa’daki en popüler uğraşlardan biri golf oynamaktır; bölgede, muhteşem yeryüzü ve deniz manzaraları sunan dağlarda veya dağların zirvelerinde konumlanmış 50’den fazla golf sahası vardır.

Malaga çevresinde, genellikle kısa sürüş mesafesinde yer alan, daha az bilinen ama kesinlikle ziyaret etmeye değer birçok çarpıcı ulusal park bulunur. Yürüyüşe çıkabilir, mağaraları gezebilir, yüzebilir, arazi aracı kullanabilir, at binebilir veya çok sayıda başka maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Dışarıda ama daha az hareketli bir gün için, Axarquia bölgesinin tabloları andıran köylerini ziyaret edebilirsiniz.

Gece hayatı size göreyse, özellikle Marbella ve Puerto Banus çevresinde, kıyı boyunca eğlenceli veya daha sakin, şık veya sofistike çok sayıda bar ve kulüp bulacaksınız.

Tatil için sahile geliyorsanız, geçmiş senelerde kendini kültür ve gastronomi merkezi olarak yeniden keşfeden Málaga şehrini kaçırmayın. Şehir, Picasso Müzesi’ni de içeren benzersiz müzelere, hareketli bir çağdaş sanat hayatına, birinci sınıf İspanyol barları ve restoranlara sahiptir.

Endülüs’te bir diyaliz merkezi bulun.

İspanya’da tatil diyalizi

İspanya’da, 363 diyaliz merkezi vardır ve bunların 61’i Fresenius Medical Care’e aittir. İspanya’da yaklaşık 24.000 diyaliz hastası mevcuttur. Çoğu hemodiyaliz olmaktadır. Ülkede bundan dolayı çok fazla diyaliz merkezi vardır ve İspanyol adalarına da hizmet verilmektedir. Yalnızca Kanarya Adaları’nda 21 merkez bulunmaktadır. Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife ve La Palma’da tatil diyalizi hizmeti sunarız. Personelin çoğu, İspanyolcanın yanı sıra Almanca ve İngilizce konuşur.

Daha fazla bilgi için, Madrid’deki ofisimizle iletişime geçebilirsiniz: +34 (91) 327 66 50 dahili 148.