NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Rusya

Enfes Rusya

Bir ayağı Avrupa'da diğeri Asya'da bulunan, günümüzde resmi olarak Rusya Federasyonu olarak adlandırılan Rusya, renkli kültür mozaiği ve doğal yaşam alanlarıyla tam bir çeşitlilikler ülkesi.

Rusya büyüleyici bir yer: Yalnızca heyecan uyandıran ve sık sık fırtınalı politik ve toplumsal geçmişinden -yakın bir zamanda komünizmden federal bir demokrasiye geçilmişti- dolayı değil, aynı zamanda tarih ve kültür dolu, gürültülü şehirlerinden ve doğanın en güzel halini gözler önüne seren, hayranlık verici manzaralarından da dolayı büyüleyicidir. Haydi birlikte bir zamanlar Tolstoy ve Dostoyevski'ye esin kaynağı olmuş ve bize modern bale ile birinci sınıf senfoniler armağan eden bu topraklara doğru bir yolculuğa çıkalım.

Moskova şehri

Birçok yabancı için Rusya'nın en büyük kenti kozmopolitan Moskova Batı etkisinin somut örneği konumundadır. Lüks dükkanları, baş döndürücü şehir manzaraları, ünlü uğrak yerleri ile Moskva Nehri üzerine kurulmuş bu varlıklı şehir sınırsız kültür ve boş zaman faaliyetleri sunmaktadır ve dünyada yaşanacak en pahalı şehirlerden biridir.  

Şehrin atmosferini ve görünüşünü özellikle 'kale' anlamına gelen tarihi Kremlin etkiliyor. Şehrin tam kalbinde gurur ve güçle ayakta duran bu mükemmel yapı 1482-1495 yılları arasında inşa edildi; Çar'ın ikamet yeri ve Sovyet liderlerinin evi olarak da kullanılmak üzere tarih boyunca birçok amaca hizmet etti. Günümüzde ise Rusya Federasyonu başkanının resmi konutu konumunda.

Baltık güzelliği

Çar Büyük Petro'nun adını taşıyan St. Petersburg, Baltık Denizi kenarında kurulmuş, zaman içinde birçok kimliğe sahip olmuş bir kenttir. Sadece 20. yüzyılda üç farklı ismi oldu: St. Petersburg (1914'ten önce ve 1991'den sonra), Petrograd (1914-1924 yılları arası) ve Leningrad (1924-1991 yılları arası).

Modern çağda, St. Petersburg 5.1 milyon nüfuslu, canlı ve yeşili bol bir yerdir. Aslına bakılırsa hem tarihi hem de yeni olmak üzere, park ve bahçelerden oluşan uzun listesi şehre Rusya'nın en yeşil kenti olma unvanını kazandırdı. Bu görkemli kentte görülecek özel yerlerden biri dünyadaki en büyük ve en eski sanat ve kültür koleksiyonlarına ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi'dir.

Biliyor muydunuz...?
Dünya mirası: Rusya, Moskova'daki Kremlin Sarayı ve Kızıl Meydan, St. Petersburg'un tarihi merkezinin tamamı ve Batı Kafkasya bölgesi de dahil olmak üzere, toplamda tam 23 UNESCO Dünya Mirası Sahasına sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Batı bağlantıları:
Yalnızca Bering Boğazı'yla ayrılmış en yakın noktalarında, Rusya ve Birleşik Devletler -veya daha doğru bir ifadeyle Alaska Eyaleti- arasındaki mesafe sadece 85 kilometredir! Bundan binlerce yıl önce iki kıta birbirine bir yer köprüsüyle bağlıydı. Aslında Alaska 1867 yılında ABD satın almadan önce Rusya'ya aitti.

Avrupa'nın en yükseği mi?
5,642 metre yüksekliğindeki Elbruz Dağlarının Asya'da değil de Avrupa'da yer aldığını varsaydığımızda -ki bu hala uzun zamandır süregelen bir anlaşmazlık konusudur- bu dağlar Avrupa'nın en yüksek zirvesi olma unvanını kazanma konusunda 4,810,45 metre yüksekliğindeki Mount Blanc'ı geçer.

Kırlara kaçış

Hareketli şehir merkezlerine karşıtlık olarak Rusya'da binlerce kilometre karelik kırsal manzaralar bulunuyor. Moskova'yı Doğu Rusya'ya bağlayan bir tren ağı olan meşhur Tran-Sibirya demiryolu Rusya kırsalına uzanır. Hem kargo hem yolcu taşımacılığı için kullanılan bu demiryolu dünyadaki en uzun demiryolu olma özelliğini taşımaktadır. Seçilebilecek üç mümkün rota mevcuttur ve muhtemelen bunlar arasında en ünlüsü tamı tamına 9.258 kilometre veya 6 gün sürerek Moskova'dan Japon Denizi kenarında yer alan Vladivostok'a götüren rotasıdır.

Volkanik izler

Kafkasya Sıra Dağları'nın batı yakasında, Rusya-Gürcistan sınırı yakınlarında bütün dikkatler Elbruz Dağlarına döner. Tektonik olarak uyku halindeki bu ihtişamlı dağ 5,642 metre olarak ölçülmüştür ve bu yükseklikle dünyanın en yüksek 10. zirvesidir. Her yıl Temmuz ve Ağustos aylarında, uluslararası dağ tırmanıcıları zirveye tırmanmak için gruplar halinde bu bölgeye gelir - yılların antrenmanını ve hazırlığını gerektiren ve ulaşılması ortalama bir hafta süren bir başarı.

Rekorlar kıran göl

Baykal Gölü'nü tarif etmek için aslında birçok üstünlük derecesi kullanılabilir - bu göl dünyanın en derin ve en eski gölü, ayrıca dünyanın en geniş tatlı su rezervuarıdır. Çoğuna göre, aynı zamanda dünyanın en temiz göl suyudur. Deniz seviyesinin 445 metre üstünde Sibirya, Orta Rusya’da yer alan bu su gövdesi her tarafından dağlarla kuşatılmıştır. Gölde tam 22 ada vardır ve bunların en büyüğü 72 kilometre uzunluğa ve 21 kilometre genişliğe sahip, harika Olkhon Adasıdır.

Böylesi eşsiz doğal olaylar Baykal Gölü'nün doğasında var. Örneğin, Baykal parıltısı, yani yalnızca suyun tamamen dingin olduğu zamanlarda meydana gelen, gölün güneşte parıldaması olarak anılır. Işığın su üzerinde yansıyış şekli adeta erime halindeki bir camı andırır. Her ne kadar çekilmeler ve kabarmalar dünya okyanuslarındaki kadar dramatik olmasa da gölde medcezirlerde oluşturmaktadır.

Rusya'da tatil - NephroCare ile mümkün

NephroCare şimdilik 24 merkeziyle Batı Rusya'da sağlam bir varlığa sahip. Ayrıca ek olarak ülkenin merkez bölgesine dağılmış 5 adet de NephroCare kuruluşu bulunmakta. Kendini işine adamış nefrologlarımız ve sağlık çalışanlarımız Rusya Federasyonu sınırları içinde toplamda 5220 hastanın bakımından sorumlu. Eğer bu bölgede olmak gibi bir planınız varsa doğrudan herhangi bir merkezle irtibata geçebilirsiniz. Hangi merkez olursa olsun sizleri karşılamaktan ve diyaliz seanslarınızı ayarlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Gündelik yaşamı ardınızda bırakabilir ve zamanınızı heyecan verici yeni yerleri keşfetmeye harcayabilirsiniz.

İlgili Konular

Rusya'da diyaliz merkezleri

NephroCare diyaliz merkezlerinin çalışma saatleri ve tedavi seçenekleri...