NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Tedaviye Başlama

İlk diyaliz tedaviniz

Diyaliz tedavisine başlama düşüncesi gözünüzü korkutabilir.

Öncelikle, her şey sizin için yeni olacaktır. NephroCare personeli, tedavilerinizin olabildiğince rahat olmasını sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapacak ve kısa süre içinde diyaliz merkezinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Diğer hastalarla tanışmaya da başlayacaksınız; pek çoğu ile iyi arkadaş olacaksınız. Özellikle, yakın dert ortağınız olacak ve size yardımcı olmak için her zaman yanınızda bulunacak hemşirelerle düzenli iletişimde olacaksınız.

NephroCare ekibiniz, açıklık ve karşılıklı saygının diyaliz bakımının önemli noktaları olduğunu bilir. Bu aslında sizin de bakım ekibiniz kadar önemli bir rol oynadığı bir ekip çalışmasıdır.

İlk tedavinizden önce, ne giyeceğiniz ve merkeze gelirken yanınızda neler getireceğiniz gibi düşünmeniz gereken birkaç konu vardır. Tedaviye başlamadan önce bir hemodiyaliz seansında neler olduğu hakkında size açıklama yapılacaktır; böylece neler bekleyeceğinizi bilebilirsiniz.

İlgili Konular

Tedaviden önce

Diyalizdeki ilk yılınızda, tedavinizi, günlük hayatınıza nasıl uyarlayacağınız...

Tedavi sırasında

Rahat olun. Hemşireniz,tansiyonunuzu.