NephroCare ekibinde çalışmak

Çok disiplinli diyaliz merkezi

Diyaliz merkezi, nefroloji alanında uzman bir tıbbi direktör ve tıbbi personelin ve hemşirelerin idaresinden sorumlu bir süpervizör hemşire tarafından yönetilir.

Her tedavi vardiyası bir hekim tarafından denetlenir (Sınırlı Bakım Ünitesi (LCU) olmaması kaydıyla) ve yerel düzenlemelerin gerekli gördüğü destek seviyesine bağlı olarak, maksimum 4 – 6 hastanın diyaliz tedavisini gerçekleştirmek üzere bir renal hemşire atanır. Ülke şartlarına göre renal hemşirelere hasta bakıcılar yardım eder. Ölçeğine ve konumuna bağlı olarak diyaliz merkezinde ek idari personel ve teknik destek personeli bulunabilir.

Nefrologlarımız

elektrolit bozuklukları yönetimi, asit-baz metabolizması, arteriyel hipertansiyon, oto bağışıklık ve metabolik hastalıklar konusunda uzmandır ve her hastamız için hastaya özel tedavi reçete eder.

Hemşirelerimiz

nefroloji hemşireliği konusunda uzmandır ve hastalarımıza mümkün olan en iyi bakımı sunar. Genellikle onlarla ve aileleriyle kalıcı bağlar kurarlar. Hastalarımızın bakımını üstlenen hemşireler, hastalarımızı, diyaliz ile yolculukları boyunca tedavi eder, eğitir ve destekler. Hemşirelerimiz NephroCare diyaliz merkezlerimizde, evde diyaliz yapan hastalara uzaktan destek verebilirler.

Sağlık asistanlarımız

da doğrudan hastalar ve aileleri ile çalışır. Hemşirelerimizle birlikte hastalarımızın daha uzun, daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olurlar.

NephroCare, diyaliz tedavisinin yanı sıra psikolog, diyetisyen veya sosyal hizmet uzmanı raporuna ihtiyaç duyan diyaliz hastalarına, çok yönlü destek de sağlamaktadır.

Genel sonuçları analiz etmek ve her bir hastanın sağlık durumunu iyileştirmek için tıbbi direktör tarafından çok yönlü aylık bir toplantı (Klinik İnceleme) düzenlenir ve yürütülür; bu tür toplantılar iletişimi geliştirerek ortak bir atmosfer yaratır ve diyaliz merkezimizde verilen bakımı koordine eder.