Hemşire olarak çalışmak

Tedavi odasının önünde duran bir hemşire
Neden diyaliz?

Diyalizde çalışmaya karar verdiniz veya görev alanınızı değiştirmek istiyorsunuz.

Mesleki değer

Hemşirelik kariyerinize diyalizde başlamak, en başından mesleki değer kazanmanızı sağlamanın anlamlı bir yoludur. Çoğu ülkede diyaliz hemşireleri sadece diyaliz değil diğer hemşirelik görevlerinde de işverenler tarafından çok fazla değer ve büyük rağbet görür. Gerekli tüm eğitimleri alan bir diyaliz hemşiresi dünyanın hemen hemen her yerindeki diyaliz ortamlarında çalışabilir.

Görev tanımı ve gerekli beceriler

Bir diyaliz hemşiresi olarak tüm hemşirelik becerilerinizi kullanma fırsatı bulacak ve insanlarla iletişim yeteneğinizi önemli ölçüde geliştirebileceksiniz. Teknoloji ve aletlerin hasta bakımında oynadığınız önemli rolü daha iyi yerine getirebilmenizi sağladığı destekleyici bir ortamda çalışacaksınız. 

Diyaliz ünitelerinde hemşireler, çalışmalarını bağımsız olarak düzenleyebildiği ekipler halinde çalışır.

Eğitim desteği

NephroCare’da sürekli eğitimin büyük önem taşıdığına inanırız. Eğitiminiz ilk günden başlar. Temel Diyaliz Hemşireliği Eğitim Programımız (EDTNA/ERCA tarafından onaylanmıştır) kapsamında ilk üç ayınızda size yol gösterecek ve üç ay sonrasında size yardımcı olmaya devam edecek bir mentora atanırsınız. Teknik bilgilerinizi geliştirmek için çok sayıda pratik eğitim ve teorik ders alırsınız. İlerleme kaydettikçe uygun eğitim almaya devam edersiniz.

İş – özel hayat dengesi

Diyaliz ünitesinde çalışmak, aile yaşantınızı en iyi şekilde düzenleyebilmenizi sağlar. Diğer bakım işlerine kıyasla çok daha esnek bir programınızın olduğu öngörülebilir bir vardiya sistemiyle çalışırsınız. Pazar günleri tatildir ve gece vardiyası yoktur.

Ekip çalışması

Diyaliz ünitesinde görev yapan başlıca personel, hemşirelerdir. Bu nedenle birbirlerine güvenirler ve her gerektiğinde birbirlerine destek olurlar. Diyaliz hemşireleri, diyaliz ünitesinin birer parçası olan doktorlar, psikologlar, sosyal hizmet görevlileri ve diyetisyenler gibi diğer meslek gruplarıyla da ortak çalışır. Ekip aslında çok disiplinli bir ekiptir.

Hastaların hayatları üzerindeki etki

Hastalarınızı tanıyıp onlarla ilgilendikçe aranızda uzun vadeli bir ilişki kurarsınız. Onlar için önemli bir kişi haline gelir ve sağlıklarına büyük katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca sunduğunuz iyi bakım hizmetlerinin sonuçlarını görme şansına da sahip olursunuz.

NephroCare’ı neden tercih etmelisiniz?

Şu an diyaliz ünitesinde çalışıyorsunuz ve yeni bir iş arıyorsunuz

Eğitim desteği

NephroCare’da sürekli eğitimin büyük önem taşıdığına inanırız. Eğitiminiz daha ilk günden başlar. Temel Diyaliz Hemşireliği Eğitim Programımız (EDTNA/ERCA tarafından onaylanmıştır) kapsamında ilk üç ayınızda size yol gösterecek ve üç ay sonrasında size yardımcı olmaya devam edecek bir mentora atanırsınız. Teknik bilgilerinizi geliştirmek için çok sayıda pratik eğitim ve teorik ders alırsınız. İlerleme kaydettikçe uygun eğitim almaya devam edersiniz.

Kalite ve güvenlik

Son derece deneyimli bir diyaliz hizmeti sağlayıcı olarak oldukça köklü prosedürlerimiz ve standartlarımız bulunmaktadır. En başından itibaren çok iyi organize edilmiş bir ortamda çalışırsınız.

İlgili alanlardaki en iyi uygulamaları nasıl gerçekleştirdiğimizi açıklayan süreçlerle birlikte “İyi Bir Diyaliz Tedavisine İlişkin NephroCare Standartları” ve “Hijyen ve Enfeksiyon Kontrolü”, diyaliz ünitelerini hastalar ve çalışanlar için daha güvenli hale getiren, hemşirelik kalitesine ilişkin temel direktiflerimizdir.

Çalışma ortamı

NephroCare klinikleri, diyaliz ünitesi alanına ve organizasyonuna ilişkin mimari standartlardan yola çıkan, oldukça uyumlu çalışma ortamlarıdır. NephroCare’da size iyi organize edilmiş böyle konforlu bir ortam sunulur.

Faaliyetlerimiz, standart süreçlere, açık bir şekilde belirlenmiş görevlere ve mükemmel bir vardiya sistemi ve görev organizasyonuna dayanır. NephroCare çalışma ortamına hemen adapte olursunuz.

Kariyer gelişimi

NephroCare’da kariyerinizi geliştirmenin pek çok yolu vardır. Veri ve kalite yönetimi, hijyen, eğitim ve rehberlik alanlarında uzmanlaşabilir, diyaliz merkezinizdeki ve genel merkezdeki pozisyonlarda yükselebilirsiniz. Hemşirelik yönetimine ilişkin görevlerin çoğu kliniklerimizden seçilmiş hemşireler tarafından icra edilir. Ayrıca başka yerde çalışmaya karar vermeniz halinde NephroCare sağlam bir referans olur.

Engagement in scientific community

We believe that all nurses should share expertise and participate to scientific progress of the profession. This is why we support participation in the EDTNA/ERCA International Conferences of all our nurses who are taking an active role in scientific activities. If you were participating in the congress, you have probably seen our posters and sessions already.

İlgili Konular

Misyon ve Vizyon, Fresenius Medical Care’in tedarikçi işletmesi NephroCare'in uluslararası ağı/olasılıkları ve değerleri.

İlerleyen sayfalarda Nephrocare'de çalışma deneyimleriyle ilgili kişisel görüşler bulacaksınız.