NephroCare, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için bu web sitesinde çerezler kullanmaktadır. Web sitesini incelemeye devam ederek, çerezleri kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıntılar için gizlilik politikamızı inceleyin.

Tedavi seçenekleri

  KBH olan hastaların tedavisi aşağıdaki konuları içermektedir:

  1. KBH’nın akut belirtilerinin ve tedavi edilebilir nedenlerinin belirlenmesi;
  2. KBH’nın ilerlemesinin önlenmesi ya da yavaşlatılması: diyet değişikliği, hipertansiyonun kontrolü,  hiperlipidemi, kalsiyum fosfor metabolizması ve hiperglisemi;
  3. Komplikasyonların semptomatik tedavisi: kardiyovasküler, su ve sodyum metabolizması bozuklukları, hiperkalemi, metabolik asidoz, kaşıntı, hiperürisemi, anemi, bozuk hemostaz, hipermagnezemi, gastrointestinal ve nöromüsküler belirtiler.

Evre 5 KBH’da, 5-10 ml/dak/1,73 m2 eGFH, diyalizi programının ya da böbrek nakli işlemlerinin başlatılması, klinik koşullar daha erken başlatmayı gerektirmediği sürece, klinik uygulamadaki kararı hastaların istekleri ve arzuları, değerleri, kültürel geçmişleri ve yaşam kalitesi ve almak istedikleri riskler konusundaki görüşleriyle dengelemek için bireysel değerlendirme temelinde önerilmektedir.

Nakil, hemodiyaliz ve periton diyalizi arasındaki seçim, hastanın kişisel tercihlerine ve sorumlu doktor tarafından değerlendirilen klinik durumuna bağlıdır. İki tedavi arasında sağkalım konusunda hiçbir fark yoktur.

Böbrek nakli

Felsefemizin ve sosyal bağlılığımızın bir parçası olarak, NephroCare’de her zaman hastalarımıza olası en iyi bakım ve tedavi şeklini sağlama bilincindeyiz.  Bundan dolayı, eğer hasta nakil için uygun bir adaysa bunu sonuna dek destekleriz.

Tüm KBH hastaları, aşağıdakiler dışında nakil için uygun adaylardır:

  • aktif bulaşıcı hastalık.
  • şiddetli kronik, geri döndürülemez ve böbrek ile ilişkili olmayan hastalıklar: örn. İleri düzey bunama, şiddetli karaciğer hastalığı, yaygın damar sertliği…
  • aktif tümör varlığı. Kanser geçmişi olan tüm hastalar bireysel olarak değerlendirilmelidir; bazı durumlarda doku nakli yerleşimi ve tümör rezolüsyunu arasında bir güvenlik dönemi oluşturmak gerekmektedir.

Damar Erişim Yolu Yönetimi

Damar erişim yolu, sıklıkla ‘hastanın yaşamla bağlantısı’ olarak anılmaktadır. Bu konuya çok önem veren NephroCare, damar erişim yolu yönetimi ve bakımına odaklanan çok sayıda araç ve hizmet geliştirmiştir. NephroCare kliniklerimizdeki on yılı aşkın deneyimimiz, NephroCare ağında, NephroCare Koordinasyon hizmetleri ve araçlarıyla zenginleştirilen ve yönlendirilen kılavuzlar ve en iyi uygulama yaklaşımları biçiminde sürekli olarak yeniden yatırım yaptığımız yüksek düzey böbrek bakımı uzmanlığı kazandırmıştır.

Daha fazla bilgi için, lütfen  Damar Erişim Yolu Yönetimi konusundaki bölümümüzü okuyun

Periton diyalizi (PD)

Periton diyalizi (PD) sistemlerimiz, hasta refahını yükseltmek için tasarlanmıştır ve en yüksek güvenlik ve güvenilirlik düzeylerinde üretilmektedir. Sistemlerimiz içindeki yenilikçi teknolojiler, yüksek güvenlik düzeyi ve iyileştirilmiş performanslar sağlamaktadır.

Hemodiyaliz (HD)

Son yıllarda hemodiyaliz tedavisinin kalitesi ve verimliliğindeki önemli iyileştirmelere karşın, kardiyovasküler hastalık (KVH), diyaliz hastaları için ilk sıradaki ölüm nedeni olmaya devam etmektedir. Bugün, hemen her iki diyaliz hastasından biri kardiyovasküler komplikasyonlardan ölmektedir. NephroCare, hastaların kardiyovasküler hastalık ve mortalite risklerini azaltmak için dünya çapında nefrologları desteklemektedir.

Dahası, önümüzdeki yıllar için önemli amaçlarımızdan biri, diyaliz hastalarının kardiyovasküler seyrini daha da geliştiren yenilikçi yeni tedavilerin ve ürünlerin geliştirilmesi ve uygulanmasıdır.

Daha fazla bilgi için, lütfen Hemodiyaliz tedavileri konusundaki bölümümüzü okuyun