COVID-19 GÜNCELLEMESİ

Dışarıdan Nefroloji/Diyaliz kliniği binası
COVID-19 hakkında önemli güncelleme

Fresenius Medical Care için hastalarımızın, çalışma arkadaşlarımızın ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği birincil önceliktir. Gelişen olayların ışığında uygulamalarımızın yeterli ve uygun olduğundan emin olmak için konuyu çok ciddi şekilde ele alıyor ve yakından takip ediyoruz. Sağlık hizmetleri alanında zarar görmeye en açık hasta gruplarından biri ile ilgilenmemiz sebebiyle, durumu yakından takip ediyoruz ve bu hastaları korumak amacıyla enfeksiyon kontrol uygulamalarını hali hazırda hayata geçirmiş durumdayız. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yetkililerle yakın temas içindeyiz ve onların talimatlarına uyuyoruz. Ayrıca durum geliştikçe verdiğimiz tepkileri gözden geçirmek amacıyla bir görev gücü oluşturduk.

Diyaliz merkezlerimizde COVID-19 ile ilgili olarak önlem planları uyguladık ve faaliyet gösterdiğimiz yerlerde ülke ekipleri ve yetkililerle sürekli diyalog içindeyiz. Diyaliz hastalarımız hizmetlerimize bağımlı olduğu için, geniş kapsamlı önlemler aldık ve daha büyük ölçekli bir epidemi durumunda hastalarımızın güvenli bir şekilde diyaliz hizmeti almalarını sağlayacak beklenmedik durum planlarımızı oluşturduk.

Çalışanlarımız için de önlemler aldık. Klinik personelimiz enfeksiyon kontrolü konusunda eğitildi. Buna ek olarak, durumun daha da kötüleşmesi olasılığına karşı diğer tesislerimiz için de beklenmedik durum planları oluşturduk. Bunun da ötesinde, seyahat kısıtlamaları getirdik ve organizasyonumuz içinde büyük grup toplantıları ya da konferanslar yapmama kararı aldık, önceden planlanmış etkinlikler de ya ertelendi ya da sanal ortamda gerçekleştirildi.

Diyaliz hastalarının solunum yolu hastalıkları konusunda çok daha ciddi sonuçlar yaşayabileceği gerçeğini göz önünde bulundurarak, koruyucu önlem olarak diyaliz hastalarından COVID-19 epidemisi süresince yurt içi ve yurt dışı seyahatlere çıkmamalarını istiyoruz. Hastalarımızı ve personelimizi korumak amacıyla tatil diyaliz programımızı geçici olarak askıya aldık. Yani şu anda kliniklerimize tedavi amacıyla yeni tatil hastası (uluslararası) kabul etmiyoruz.

Size yakın Fresenius Medical Care diyaliz merkezini bulmak için buraya tıklayın. Daha fazla yardım için lütfen diyaliz merkezinizle doğrudan temasa geçin.

COVID - 19 belirtileri mevcut ise lütfen okuyunuz. 

Refakatçiler için önemli uyarı lütfen buraya tıklayın. 

Bekleme odası kuralları için lütfen okuyunuz.