Bir diyaliz merkezi seçmek

NephroCare giriş kapısı

Seçenekleriniz sağlık sigortanızla ilişkili olsa da, diyaliz merkezinizi seçebilme şansınız vardır. Mevcut mevzuata göre yeşil kartlı hastaların sadece devlet hastanelerinde diyaliz olma imkanı vardır. Bunun dışında, tüm sigortalılar hem özel merkezlerde hem de devlet ve üniversitelerde diyaliz olabilmektedir. Tüm merkezler aynı özelliklerde değildir. Bu yüzden bilinçli bir tercih yapabilmek için ne aradığınızı bilmek size yardımcı olabilir. Unutmayın diyaliz merkezinde çok zaman harcayacaksınız. Bu nedenle güvende ve rahat hissedeceğiniz bir yer olması oldukça önemlidir.

Bir diyaliz merkezi seçmek istediğinizde, tavsiye alabileceğiniz çeşitli kaynaklar vardır:

  • Nefroloğunuzla konuşabilirsiniz.
  • Yakınınızdaki diyaliz merkezlerinin kalite göstergelerini kıyaslayabilirsiniz.
  • Yakın bir Fresenius Medical Care diyaliz merkezindeki NephroCare personeline sorabilirsiniz.

Size yakın bir Fresenius Medical Care diyaliz merkezi bulun

Karar vermeden önce ziyaret edin

Herhangi bir karar vermeden önce çalışanlarla tanışmak için diyaliz merkezini ziyaret edin, binayı gezin ve aklınıza gelen tüm soruları merkezdeki ekip ile paylaşın. Diyaliz merkezini ziyaretiniz sırasında tanıştığınız herkes, size saygılı bir şekilde davranmalıdır. Müşteri hizmetleri ve eğitimlerinin başlıca öncelikleri olup olmadığına bakın. Her ziyarette mükemmel hizmet almalısınız.

Diyaliz merkezlerini ziyaret ederken, size doğru kararı vermekte yardımcı olacak bu kontrol listesini kullanabilirsiniz. Buradan çıktı alabilirsiniz.

İlgili Konular

Diyaliz tedavisine başlama düşüncesi gözünüzü korkutabilir. Burada evde hazırlanırken ne giyineceğiniz ve yanınıza ne almanız gerektiği konusunda yararlı bilgiler bulacaksınız.

Dialysis Centres

Find a dialysis centre in your city.